Poleva na perníčky

the-gingerbread-629706_640

 

Pro moderní hospodyňky nabízíme instantní cukrovou polevu na perníčky, která neobsahuje vejce, je rychle vyrobena, bez hrudek. Má čistě bílou barvu a lze ji barvit potravinářskými barvami. Vyrábí se v Itálii a u nás se prodává pod názvem Královská glazura. Cukráři ji používají také v kombinaci se stencilem (tenkou šablonou), kdy vytvářejí na povrchu dortu obrazce pomocí glazury.

 

Její příprava je velice jednoduchá: 100g královské glazury a 2 polévkové lžíce vody šleháme elektrickým šlehačem na nejvyšší otáčky cca 2 minuty. Poté je glazura připravena k použití.

 

 

Pro inspiraci přinášíme recept na medové perníčky, které jsou hned měkké

Suroviny

Na těsto: 250 g hladké mouky, 100g moučkového cukru, 2 polévkové lžíce medu, 50 g másla (margarín), 1 vejce, 1 kávová lžička koření do perníku, 1/2 kávové lžičky jedlé sody, 1/2 kávové lžičky prášku do perníku, 1 celé vejce na potření hotových perníčků

Na ozdobení: poleva na perníčky - královská glazura, případně potravinářské barvivo

 

Postup

Všechny suroviny zpracujeme v hladké těsto, zabalíme do potravinářské fólie a necháme jeden den odležet v chladničce. Poté si vyválíme plát na tloušťku cca 5 mm a vykrajujeme požadované tvary, které klademe na plech vyložený pečícím papírem. Pečeme při 170°C cca 10 minut (poznáte dle barvy perníčků). Ihned po vyjmutí z trouby perníčky potřeme rozšlehaným celým vajíčkem, aby se krásně leskly. Necháme vychladnout mimo pečící plech.

Po zchladnutí si připravíme polevu na perníčky z královské glazury, kterou můžeme případně obarvit potravinářskými barvami a zdobíme dle vlastní fantazie.

Z tohoto množství upečeme asi 3 pečící plechy perníčků a na ozdobení nám bude stačit 100g královské glazury.

 

Hospodyňkám.cz - pečte jako profesionál!

 

pantofliek_pernikov_na